Prezent na Walentynki dla chłopaka

Książka to zawsze dobry prezent, jednak przed jej wręczeniem, warto dokładnie poznać upodobania drugiej osoby. Dla miłośników powieści z dreszczykiem idealnym podarunkiem będzie pozycja od samego mistrza horroru. Wspólna lektura zbliża i pozwala jeszcze bardziej cieszyć się dniem zakochanych.

Książkowy prezent dla chłopaka

Dla osób lubiących się bać i śledzić historie owiane tajemnicą polecamy książkę Stephena Kinga ”Outsider”. Jest to jedna z najbardziej mrocznych i wciągających książek jego autorstwa. Czytelnik przenosi się do małego, amerykańskiego miasteczka, gdzie zostało zamordowane dziecko, a głównym podejrzanym jest lubiany obywatel miasta, trener młodzieżowej drużyny. Z pozoru zbrodnia nie kryje żadnych sekretów, zebrane dowody i świadkowie potwierdzają winę oskarżonego. On sam, z uporem twierdzi, że jest niewinny. Dopiero, gdy na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące sprawy, spirala akcji rozkręca się pochłaniając bez reszty. Pytania i wątpliwości mnożą się w głowie, napięcie sięga zenitu, wręcz nie można doczekać się zakończenia i wyjaśnienia wszystkich wątków. Autor do ostatniej chwili trzyma w niepewności, a idealnie zaplanowana opowieść utrudnia oderwanie się od tej powieści. Książka pełna jest tajemnic oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji, a zakończenie zaskakuje.

Stephen King zasługuje na miano mistrza grozy, ponieważ każda wykreowana przez niego fabuła wciąga czytelnika w sam środek opisywanych wydarzeń. Do ostatniej strony nie wiadomo co się wydarzy, w żyłach buzuje adrenalina, a na ciele pojawia się dreszcz emocji i podekscytowania. To idealna książka dla fana mocnych pozycji, mrocznych powieści skrywających brutalne zbrodnie i misternie zaplanowane intrygi. Od książki ”Outsider” nie sposób się oderwać, a każda kolejna strona to nowe zagadki do rozwiązania. Czyta się ją z zapartym tchem nie mogąc doczekać się zakończenia, którego nikt się nie spodziewa. Ta wyjątkowa pozycja, od samego króla horroru, idealnie sprawdzi się jako prezent na Walentynki dla chłopaka.